Dojazd

StartDojazd
Rozwiń

Z Dworca PKP Gdańsk

Dojazd taksówką – ok. 15 min.
Dojazd tramwajem:
Z głównego wyjścia dworca należy udać się w kierunku tunelu na przystanek tramwajowy – odjazdy w kierunku Stogi, Przeróbka. Tramwaj nr 3 lub 8. Przejechać 4 przystanki i wysiąść na przystanku Chmielna. Czas przejazdu ok. 10 min. Pozostało ok. 1200 m. Przejść ul. Podwale Przedmiejskie ok. 200 m, po czym skręcić w lewo i iść wzdłuż Motławy ul. Szopy, ul. Szafarnią do końca (po lewej stronie Gdańska Marina, po prawej stronie Hotel Gdańsk). Na rozwidleniu (przed Hotelem Podewils) skręcić w lewo (po lewej stronie Muzeum Morskie) i do końca ul. Ołowianki.

Pieszo z Dworca PKP Gdańsk Główny:
Przejście pieszo z dworca do Filharmonii zajmie ok. 30-40 minut. Dla zwolenników spacerowania, droga ta z pewnością zapewni przyjemne doznania. Od ul. Wały Jagiellońskie (rejon Dworca Głównego) iść prosto w kierunku skrzyżowania Hucisko. Na rondzie skręcić w lewo w ul. Targ Drzewny, iść wzdłuż ul. Świętego Ducha, skręcić w prawo w ul. Kozią, kontynuując ul. Lektykarską, skręcić w lewo w ul. Długą i Długim Targiem do końca. Podążając uliczkami Starego Miasta, mijając Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, liczne zabytkowe kamienice i przechodząc przez Bramę Zieloną znajdą się Państwo przy nabrzeżu Motławy. Pozostaje ok. 900 m do Filharmonii. Następnie przejść prosto ul. Stągiewną, przekroczyć po raz kolejny rz. Motławę i skręcić w lewo. Iść wzdłuż Motławy ul. Szafarnia do końca (po lewej stronie Gdańska Marina, po prawej stronie Hotel Gdańsk). Na rozwidleniu (przed Hotelem Podewils) skręcić w lewo (po lewej stronie Muzeum Morskie) i do końca ul. Ołowianki.

Z Portu Lotniczego Gdańsk:
Lotnisko znajduje się w odległości ok. 18 km od Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Dojazd taksówką, w zależności od natężenia ruchu, zajmuje 25-45 minut. Dojazd autobusem: Z głównego wyjścia lotniska udać się w kierunku przystanku autobusowego Port lotniczy. Autobus nr 210. Przejechać 15 przystanków i wysiąść na przystanku Dworzec Główny. Dalsze wskazówki jak przy dojeździe z Dworca PKP.

Dojazd samochodem:
Z centrum Gdańska, rejon Dworca Głównego: Od ul. Wały Jagiellońskie jechać prosto przez skrzyżowanie Hucisko (po prawej stronie Nowy Ratusz). Jechać prosto ul. Okopową kierując się na wiadukt (kierunek Warszawa), zjeżdżając z wiaduktu jechać nadal prosto ul. Podwale Przedmiejskie (dwukrotnie przekraczając rz. Motławę) ok. 1,5 km – E77. Kontynuować ul. Ułańską (kierunek Przeróbka), odbijając w lewo i kierując się na skrzyżowanie pod wiaduktem przy ul. Elbląskiej. Na światłach skręcić w lewo. Jechać prosto ul. Długie Ogrody ok. 600 m. Skręcić w prawo, ul. Szafarnia do końca (po lewej stronie Gdańska Marina, po prawej stronie Hotel Gdańsk). Na rozwidleniu (przed Hotelem Podewils) skręcić w lewo (po lewej stronie Muzeum Morskie) i do końca ul. Ołowianki.

Dojazd_Filharmonia.png